Вълнуващ старт на проект “Protect yourself, protect your community” по Еразъм+!
Днес нашето училище даде началото на изпълнението на международния проект “Protect yourself, protect your community” по програма Еразъм+!
В тази връзка имаме удоволствието да бъдем домакини на група от двадесет ученици и трима учители от Франция!
Първият ден беше изключително наситен и ползотворен!
Запознахме нашите гости с богатата история и култура на България, както и с живота в нашето училище.
Специални благодарности към служителите на звена “Обществен ред” и “Управления при кризи и обща мобилизационна подготовка” от Община Поморие, които се бориха с горските пожари през лятото! Те споделиха ценен опит за поддържане на реда и действия при бедствени ситуации, което е ключова част от темата на нашия проект.
Следобед посетихме Община Поморие, където френските ученици бяха топло посрещнати от г-н Алексиев и г-н Янчо Илиев.
Градоначалникът разказа увлекателни факти и събития, свързани с нашия град, и търпеливо отговаряше на многобройните въпроси на любознателните ни гости. Благодарим за гостоприемството!
Денят завърши с интересна пешеходна обиколка на Посетителски център за морско дело и рибарство и Историческия музей в града. Учениците се докоснаха до поминъка на поморийци и богатата история на Поморие.
Искрени благодарности на Община Поморие и лично на г-н Иван Алексиев за оказаната подкрепа при провеждането на проектните дейности!
Очакваме с нетърпение утрешния ден, който също обещава да бъде изпълнен с много интересни активности!






























